leporela22

Jaký je rozdíl mezi Anamnézou a Prognozou?

Nejlepší odpověď
annas

anamnéza – (med.) = soubor údajů o zdravotním stavu pacienta před vlastní chorobou, o jeho životě, rodinném prostředí, o chorobách předků, sourozenců ap.
lékařská anamnéza

prognóza – odhad vývoje nějakého jevu
lékařská prognóza, prognóza hospodářského vý­voje

SSČ

Další odpovědi
anonym

Anamnéza je souhrn informací, které jsou použity jako podpůrný nástroj k analýze současného stavu (např. v lékařství jde zejména o informace o dosavadní pacientově nemocnosti a životním ´stylu´).
Prognóza je kvalifikovaný odhad dalšího vývoje (např. v lékařství zda, jak a kdy se pacient uzdraví).