bobánek

Jaký je rozdíl mezi analogovým a digitálním vysíláním?A co říkáte na digitální vysílání?

Nejlepší odpověď
anonym

digitalni vysilani je efektivnější, do frekvencniho rozsahu ktery v analogu obsadil jeden jediny tv program se ted vejdou hned ctyri, vyzaduje daleko nizsi vykon vysilacu a je mene nachylne na ruseni, tam kde by analogovy obraz uz trpel mirnym zkreslenim je digitalni stale 100% perfektni a kostickovat zacina az opravdu v meznich pripadech kdy by na analogu nebylo videt uz skoro nic … digitalni signal ma totiz znacnou schopnost automaticke opravy v pripade kdy neni uplne perfektni, analogovy jakekoliv opravy zkresleneho signalu neni schopen.

nahravani poradu z digitalniho vysilani je technicky mnohem jednodussi, nahravat lze rovnou na digitalni media (usb flash napriklad, pevny disk) pritom nedochazi pri nahravani k zadne ztrate kvality obrazu, na disk se ulozi presne to co prijimac ziskal z etheru … dnesni digitalni vysilani pouziva stejny format videa jaky pouzivaji DVD disky (mpeg2) takze pokud chcete zaznam vypalit na dvd muzete to udelat primo a neni nutne zaznam transkodovat do jineho formatu

brzy pak stary mpeg2 bude nahrazen novejsim mpeg4, pak bude mozne vysilat dokonce tv programy ve vysokem rozliseni (HD) aniz by se tim vyrazne zvysila narocnost na prenosovou kapacitu muxu (tak vysok rozliseni neni mozne v analogovem vysilani realizovat vubec), dale prijde vysilani ve … pritom plati ze teprve az HD obraz ve vysokem rozliseni ktery je soucasne 3D (vysilan pro kazde oko zvlast) obsadi priblizne totez frekvencni pasmo jake dodnes obsadil jeden nekvalitni analogovy program.

same vyhody a jistoty, melo tu byt uz davno 🙂

Další odpovědi
mosoj

Souhlasím s ge0rge. Ale aby to bylo úplně všechno pravda, nesmí se snižovat datový tok multiplexu, což se u nás děje.