zdeny

Jaký je rozdíl mezi advokátem, právníkem, prokurátorem, soudcem?

Nejlepší odpověď
quentos

soudce soudí, advokát obhajuje (obžalovaného nebo žalujícího).
Prokurátor je státní zástupce v trestním řízení (Slovník cizích slov ED).
Právníci jsou všichni tři jmenovaní – právník je OBECNÉ označení člověka vzdělaného nebo pracujícího v oblasti práv a zákonů. Obyčejně mívá titul JUDr., případně Mgr. z právnických fakult (ovšem ví se o skandálních výjimkách bez VŠ vzdělání, bez komentáře…)
Doplňuji:
možná Vás zmátl častý výrok obžalovaných u soudu „Chci právníka.“ – v tom případě samozřejmě obžalovaný žádá o přidělení obhájce neboli advokáta. Jak už jsem však zmínil výše, i ten má vystudovanou právnickou fakultu a je tedy právníkem.

Další odpovědi
anonym

V podstatě není žádného rozdílu.Všichni si za své služby berou nehorázné peníze!