KN

Jaký je rozdíl mezi 24:00 a 00:00?

Děkuji

Nejlepší odpověď
anonym

Zvláštní, nějak se mi se zdejšími názory nechce úplně souhlasit.
Ve 24:00 končí jeden den. Další začíná v 0:00. Takže je to zřejmě zlomek vteřiny, kdy se z jednoho dne zrodí den následující.
Jako by po poslední vteřině jednoho dne a signálem 24:00 naběhl den následující. Je v tom mystická symbolika konce starého a začátku nového. Okamžik, který není lidský mozek ani schopen zaznamenat nebo rozlišit. Přesto ví, že ten údaj tam je.
Včerejší den skončil ve 24:00.
Dnešní den začal po půlnoci a první vteřina se odpočítávala od 0:00.

Jaký je v tom tedy rozdíl? 24:00 byl čas, který patřil včerejšku. 0:00 patří zítřku.

KN, tak to je hodně dobrá otázka. Díky.

Další odpovědi
iceT

Nejsem si jistá,ale myslím si,že 24:00 se ani na žádných hodinách nevyskytuje,jen 23:59 a pak 00:00…

anonym

ad ocko, jakápak mystika, fyzikálně jde o identický čas, rozdíl je v metodice.
Též by se dalo odpovědět, že 24.00 je časový úsek dne (délka), kdežto 00.00 je právě okamžik půlnoci.
Digitální hodiny 24.00 neznají, rovnou naskočí 00.00, u analogových ( s rafikami) je půlnoc jak 24.00, tak zároveň 00.00 hod.
Ženskou logiku sem laskavě netahejte, je zavádějící a klamná.
Věda je naprosto exaktní, tam žádné filozofování netřeba.
Občanský význam
Jako den se označuje období 24 hodin mezi dvěma půlnocemi místního času, tzn. od 0.00 do 23.59. Takový den má právě 86 400 sekund, v případě přidání přestupné sekundy 86 401 s (teoreticky je možné též přestupnou sekundu ubrat, tzn. den o 86 399 s, ale taková situace je nepravděpodobná a dosud k ní nedošlo).
Den také označuje protiklad noci, dobu od východu do západu Slunce. V průměru je den delší než noc, což je způsobeno dvěma faktory: jednak Slunce není bodový zdroj světla, ale má rozměr cca 32 úhlových minut, jednak zemská atmosféra láme světlo, takže i v době, kdy už je celé Slunce pod obzorem, dopadá na krajinu jeho rozptýlené světlo. Tyto jevy způsobují, že skutečný soumrak nastává až v době, kdy je střed Slunce cca 50 úhlových minut pod horizontem. Odpovídající čas závisí na zeměpisné poloze a roční době, ale minimálně se jedná o přibližně 7 minut.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Den

Alesh

24:00 je nesmysl, neboť 23:59 + 00:01 = 00:00.

venkovan

Velký – celý den. Je to čas začátku a konce dne.

Kric.ouwner

24 píšou hodiny který mají tzn. evropský čas , nečastěji v usa se píše 00:00 , z důvodu že oni jednoduše napíší PM /AM neboli ante/post například 1:00 PM neboli 13:00 .. , a aby nemuseli psát i u 12 tak mají 12 a 00

Damiana

Souhlasím s vysvětlením Očko. Současná běžná konvence je taková, že den začíná o půlnoci časem 0.00 a končí dosažením hodiny 24.00.

honza19hk

co by na to bylo za rozdíl.Normální hodiny ti 24:00 stejně neukáží.Den končí časem 23:59:59 a pak je 00:00 což je další den.

lukas.lukas

Nejspíš žádný :)