rigormortis

Jaký je rozdíl mezi…

Jaký je rozdíl mezi stereotypem a předsudkem?
Doplňuji:
No ten stereotyp jsem myslel v souvislosti s předpojatostí, například kdy má někdo stereotypní představu o Francouzích, že to jsou stávkující žabožrouti.

Nejlepší odpověď
iceT

stereotyp je pořád dokola stejné konání,třeba stejý týdenní menu ve škole a další týden zase stejné
předsudek je odsuzování\odmítání něčeho,co sám neznáš z vlastní zkušenosti,jen z doslechu a z druhé ruky

Další odpovědi
Hamon

Stereotyp je opakující se skutečnost. Předsudek je skutečností nepodložený. Předsudek může být stereotypní.

HonzikPernik

stereotyp-predsudek = veliký rozdíl ;)