Killer

Jaký je rozdíl mezi 100% jablečným džusem a jablečným moštem?

Myslím si, že by to melo byt to same, ale chutnají odlišně.

Nejlepší odpověď
zjentek

mošt je šťáva, která se z plodu dostane lisováním, kdežto džus je tekutina, vzniklá deformací (pomačkáním) celého plodu.
Pro zajímavost ti stručně laicky vysvětlím proces výroby dnešních jablečných džusů ve velkovýrobnách:
opadaná jablka (a vše co se nahrabalo s nimi) jsou drcena a mačkána na tekutinu. Ta je pak zbavena chuti, vůně a barvy. Posléze je ochucena, ovoněna a obarvena na požadovaný produkt, aby se nestávalo, že každá krabice džusu stejné značky bude chutnat jinak ..což v lisovně, kam chodím já, je běžné. Dobrou chuť ,)