Pokročilý

Jaký je rozdíl mezi 00 a 00 (1900 a 2000)? Díky :)

Zdravím, nenapadá Vás někoho, jak by mohli mít software-y ošetřeno zadávání vstupů '00 (jako 2000 ale také 1900)? Např. u programu Microsoft Navision se při získávání dat ze systému do omezujících podmínek zadává např. datum odkdy do kdy chceme vyjet např. objednávky a jakmile zadáme 2012 tak to automaticky převede na '12 (což ale tak stejně udělá, zadáme-li 1912) :) Jen mě to tak zajímá. Díky, AS :)
Doplňuji:
OK, díky. Mě ale spíš zajímalo, jak programy které když tam napíšete 1900 a on si to převede na 00 mají zafixované, že to není 2000. U toho Navisionu to tak prostě je :)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Já bych považoval za logické a správné ukládat rok ve formátu YYYY a upravovat pouze jeho zobrazení.
Doplňuji:
Podle ÚJČ je doporučení psát zkrácený letopočet pouze v případě, že se jedná o rok po roce 2000.

Podle mě není mezi 00 (1900) a 00 (2000) rozdíl, pokud nedochází k uložení celého data a úpravě až při zobrazení a jedná se (opět podle mě) o chybnou implementaci :)

Další odpovědi:

Zlatý

Pokiaľ program pracuje s dlhším časovým rozpätím, pracuje v štvorčíslicovom formáte (RRRR) a prípadne znamienkom - mínus (pred n.l.). Ak mu stačí kratšie obdobie - bez rozlíšenia storočia - v dvojčíslovom formáte (RR) t.j. bez tisícročia a storočia.
Teda je to rozlíšené a prispôsobené účelu programu.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 948
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.