TONICK

Jaký je rozdíl mezi 00 a 00 (1900 a 2000)? Díky :)

Zdravím, nenapadá Vás někoho, jak by mohli mít software-y ošetřeno zadávání vstupů '00 (jako 2000 ale také 1900)? Např. u programu Microsoft Navision se při získávání dat ze systému do omezujících podmínek zadává např. datum odkdy do kdy chceme vyjet např. objednávky a jakmile zadáme 2012 tak to automaticky převede na '12 (což ale tak stejně udělá, zadáme-li 1912) :) Jen mě to tak zajímá. Díky, AS :)
Doplňuji:
OK, díky. Mě ale spíš zajímalo, jak programy které když tam napíšete 1900 a on si to převede na 00 mají zafixované, že to není 2000. U toho Navisionu to tak prostě je :)

Nejlepší odpověď
Bacon

Já bych považoval za logické a správné ukládat rok ve formátu YYYY a upravovat pouze jeho zobrazení.
Doplňuji:
Podle ÚJČ je doporučení psát zkrácený letopočet pouze v případě, že se jedná o rok po roce 2000.

Podle mě není mezi 00 (1900) a 00 (2000) rozdíl, pokud nedochází k uložení celého data a úpravě až při zobrazení a jedná se (opět podle mě) o chybnou implementaci :)

Další odpovědi
led

Pokiaľ program pracuje s dlhším časovým rozpätím, pracuje v štvorčíslicovom formáte (RRRR) a prípadne znamienkom – mínus (pred n.l.). Ak mu stačí kratšie obdobie – bez rozlíšenia storočia – v dvojčíslovom formáte (RR) t.j. bez tisícročia a storočia.
Teda je to rozlíšené a prispôsobené účelu programu.