huxa

Jaký je rozdíl mez televizí a monitorem?

většina větších monitorů jsou dražší než stejně velké televize, lze je využít jako výstup, např. při hraní her?

Nejlepší odpověď
kuldatomas

Jediný rozdíl je v tom, že televizor má v sobě zabudovaný TV tuner, takže stačí připojit anténu a můžu sledovat televizi. Monitor nic takového nemá a jako vstup má třeba VGA a HDMI a pro použití se musí připojit k počítači, nebo třeba k settopboxu. Dále jsou i kombinovaná zařízení, využitelná jako monitor i jako televizor.

Další odpovědi
Michal Kole

monitor má jinou obnovovací frekvenci než TV

Na hranní her je potřeba vyšší, aby byl rychle nový obraz a viděl jsi koho zabijíš.

Na monitor koukáš z větší blízkosti než na televizi

Moniotr má jiné rozlišení než TV