FikeCZ

Jaky je rozdil když vypalím hudbu jako data a nebo hudební cd?

Nevidim mezi tím žadný rozdil ..je snad nějaky?..tak i tak si to CD/DVD otevřu a přehraji si pisničky :P

Odpovědi
Fyzik

Hudební CD pracuje na podobném principu jako gramofonová deska. Proto se taky prostor na CD počítá na minuty. Když si takové CD otevřeš v průzkumníku, najdeš tam jen malé soubory CDA. Zbytek je pro průzkumníky neviditelný, lze jej však stáhnout na disk pomocí tzn. rip programů. Dnes modernější a taky univerzálnější princip je datové CD, kde se počítá na MB. Uložené to je potom ve formátu mp3, wma, ogg, flac nebo jakémkoli jiném – co tam dáte, to tam je. Jen srovnání, na hudební CD se vejde myslím kolem 80 minut hudby, zatímco na datové se vejde zhruba 300 minut při opravdu dobré kvalitě. Nebo třeba i desítky hodin, podle objemu dat.

Hlada

Jestli je zdroj CD audio, tak je prakticky jedno, co se zadá ve vypalovacím programu. Jako data se překopíruje, jako audio se zkonvertuje znova do stejného formátu. Kvalita zůstane zachovaná.
Jestli je zdroj něco komprimovaného, např. MP3, tak vypálením jako data se nezmění, jako audio se překonvertuje, ale kvalitu CD audio tím nezíská. Získá se tím možnost přehrávání ve starších přehrávačích.