hippeace

jaký je rozdíl a co to je bit a byte? já vím že 8bit=1byte. ale nevím co to znamená a jaké mají značky.

ptám se z důvodu rychlosti internetu na jedné stránce nám naměřili rychlost připojení 2082Kbit/s a rychlost stahování 261kB/s ale to je stejné ne?

Nejlepší odpověď
Hlada

Ano, je to stejné. Do odkazu jsem Vám dal stránku, kde je to všechno docela srozumitelně popané. Trochu zmatek dělají přípony kilo, mega a t d., které se jednou píšou s malým písmenem a podruhé s velkým a ve výsledku znamenají malé rozdíly. Jednou jsou odvozené z desítkové soustavy, podruhé z mocnin 2. Když si to přečtete, tak vám to bude jasné.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ki­lobyte