Janča169

Jaký je původ zlatého retrívra?Krátce

Hledám původ zlatého retrívra poraďte prosíím rychle

Nejlepší odpověď
hanulka11

Se šlechtěním tohoto plemene začal Lord Tweedmouth, který toužil po psovi loveckém s dobrými vlastnostmi a psovi vzhledově pěkném. K vyšlechtění použil žlutého retrívra, který se narodil ve vrhu černých retrívrů, a dnes již neexistujícího tweedového vodního španěla, později také irského setra a bloodhounda. Roku 1868 se narodila první štěňata, a tak začala jeho snaha za pomoci liniové plemenitby, kterou využil jako jeden z prvních šlechtitelů. V chovu a šlechtění Zlatých retrívrů také pokračovali vikomt Harcout, který byl prvním vystavovatelem tohoto plemene, a paní Charlesworthová.

Plemeno žlutých retrívrů bylo uznáno roku 1903 v Kennel klubu. Roku 1913 byl založen Klub zlatých nebo žlutých retrívrů. Jméno Zlatý retrívr bylo oficiálně přijato až roku 1920, předtím se mohl používat přívlastek žlutý nebo ruský.

Zdroj: http://www.zla­tyartus.cz/in­dex.php?option=com_con­tent&view=arti­cle&id=57&Ite­mid=54

Další odpovědi
jennysh

Všichni dnešní zlatí retrieveři pocházejí z Guisachanské­ho chovu.