Drap

Jaký je původ slova rekomando ?

Nejlepší odpověď
annas

Překvapilo mě, že již ve staročeštině je zachyceno sloveso rekomendovati, -uju, -uje ipf. – koho přěd kým, komu doporučovat.

Není ale uvedené, kde se slovo vzalo Našla jsem v Rejzkovwě slovnoíku

rekomando ‘doporučená zásilka’. Z italštiny
recommando, což je příč. trp. od recommandare ‘doporučit’ z vlat. *recommandāre z :re- a commandāre tv. odpovídajícího lat. commendāre ‘svěřit,
doporučit’ z com- ( :kom-) a mandāre odevzdat, svěřit’.

Další odpovědi
quentos

ve francouzštině (recommander – doporučit)