andrejbabis

Jaký je původ slova „hérečka“ a jak se významově liší od „herečka“?

Nejlepší odpověď
marci1

Zajímavá otázka

Hérečka je podle Hrušínského ml. ve filmu „Černí baroni“ herečka. Asi tak. 🙂

Další odpovědi
iceT

Nevím

Nevím,ale myslím si,že hérečka je skoro totéž jako herečka,jen hérečka je podle mě hanlivé označné neherecky založené ženy nebo dívky,co dělá tyjátr a celkem se přetvařuje.

Beer4Real

Kdo řeší takový p*viny?

Andrej Babiš se asi nudí ve sněmovně co? 🙂

zzzzz

Chci se zeptat. Kdo jste mi smazal odpověď a proč??? Důvod „ostatní“ mi nestačí. Děkuji za odpověď.

led

Hérečka tu bola už pred Polívkom, ak pozrete staré české filmy, tento výraz používajú menej študovaní pražania. U meštiakov to bolo skôr významom hérečka – komediantka, ľahších mravov.

led

Hérečka tu bola už pred Polívkom, ak pozrete staré české filmy, tento výraz používajú menej študovaní pražania. U meštiakov to bolo skôr významom hérečka – komediantka, ľahších mravov.

annas

Ano je to tak. Je to výraz prvorepublikový, který měl ráz znevažující,, ppjmenování pro někoho, kde se jen rád předváděl, upozorňoval na sebe. Dnes se uvádí i u sportovců, politiků – něco hraji, jsou falešní.

bolak

marci1: nemyslíš spíš bolka polívky z dědictví anebo kurvahošigutentag?