barnajka

Jaký je původ slova bojkot, jak vzniklo?

Doplňuji:
Díky Jančo za poklonu, ale byla to spíš náhoda, fakt jenom tipování :) Dumala jsem nad tím čtvrthodinku a sama se divím, že to vyšlo. Geniální nejsem, neboj. Ani já se toho nebojím 🙂

Nejlepší odpověď
iceT

Ch. C. Boycott – anglický správce statku v Irsku, si svým špatným jednáním vysloužil to, že ho lidé postupně úplně izolovali. Nepracovali pro něj, nic mu neprodali atp., zkrátka ho bojkotovali. Když roku 1897 zemřel, vstoupilo jeho jméno do dějin jako způsob nesouhlasu a odporu …

Zdroj: http://www.boj­kot.cz/

Další odpovědi
Janča169

Promin ze to neni k tematu ale s tim Kindervajíčkem si mela pravdu .Jsi chytra a toho by se malo vyuzit ja bych to osobne neuhadla ale gratuluji.