makrapulos

JAKY JE PUVOD SLOVA BODEJT (BY VAS VY MLADENCI CERTI VZALI …)ATD …

Nejlepší odpověď
anonym

http://nase-rec.ujc.cas.cz/ar­chiv.php?art=145

Některá citoslovce (nevlastní) jsou však jiného původu; jsou to různé tvary slovní ustrnulé (zpravidla zkomolené), vtištěné v platnost citoslovcí, na př. hle, hele (z hleď), viď, vida, bodejť, nešť a p. Toho původu jsou také lat. citoslovce age, quaeso, cedo, jež uvádíte ve svém dotaze. — 2. Příklonné -li se

Další odpovědi
Fun1k

Vychází ze slovanského Bůh dej.