f

Jaký je původ slava šunkofleky a historie tohoto pokrmu.

Nejlepší odpověď
anonym

Šunkafleky mají původ v německých zemích, ale historie těstovin spadá až do období starověkého Říma. A název je prostý šunka – uzenina a fleky – těstoviny.
Doplňuji:
http://www.tra­dicnirecepty.cz/tes­toviny/recepty-sunkafleky/

Další odpovědi
annas

Slovo šunkafleky – púvod: zastaralé rakouské slovo Schunkeflecken nebo Schunkenfleckenl – šunkové lfíčky, nudle s uzeným masem. Rakousky Schunken, německy Schinken . = šunka. Fleck = malý kousek, skvrna.

Zapečené nudle mají původ v itálii, především v renezanci, i když se používaly jiné ingredience. Byly svátečním jídlem. Především v době vlády Habsburků se rozšířilo zapékání do Německa a Rakouska, odtud do českých zemí.

SNČ a různé zdroje

www

Název je odvozen z němčiny a historie bude prastará, tuším od dob, kdy se lidi naučili dělat těstoviny.
Názor