jaký je prosím význam slova marnotratnost?

Doplňuji:
dá se to prosím převést jako povahová vlastnost?

Nejlepší odpověď
annas

marn(o)-tratný – zbytečně utrácející a vyhazující peníze, rozmařilý, plýtvající něčím …
Doplňuji:
Ano. Je to povahová vlastnost. Biblický příběh o marnotratném synovi.
„Ježíš vyprávěl podobenství o marnotratném synu, který odešel od svého
otce a promarnil celý majetek, který mu otec dal. Když se ocitl na mizině, k otci se vrátil. Ten ho přijal s otevřenou náručí. – Pán Ježíš řekl, že Bůhmá větší radost z jednoho hříšníka, který se obrátí, než z 99 spravedlivých, kteří obrácení nepotřebují atd.“

http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:_GZ_BQO5qo­oJ:www.brno.bis­kupstvi.cz/ruz­ne/kv/KV_7_04-05/marnotrat.pdf+&cd=2&h­l=cs&ct=clnk&gl=cz&cli­ent=firefox-b

Další odpovědi
quentos

převést se to dá – jako tzv. rozhazovačnost

Myšák V.

Zbytečné utrácení za věci které nutně nepotřebuji,nebo vůbec nepotřebuji.
Koukněte na poslaneckou sněmovnu.To je zářný příklad)))

hanulka11

hýřivost, utrácivost,

Miroslavst

Je to složenina slov marný (zbytečný) a utrácet.
Marně (zbytečně) utrácím za věci, které nepotřebuji.
Doplňuji:
Určitě se to dá převést jako povahová vlastnost.
Jsou lidé marnotratní. Prostě kupují vše co vidí, aniž by to potřebovali.

MajaIS

Marnotratný = všechno ztratil svou vinou a nehospodárností, hýřivostí …