jaký je prosím rozdíl mezi slušností a uctivostí?

Nejlepší odpověď
quentos

slušnost je základ, uctivost je něco víc. Naznačuje, že máme někoho v úctě

Další odpovědi
Miroslavst

Slušnost je poděkovat, uctivost je uctivě děkovat.
Fakt nevím, protože ať si představím cokoli, vždy se to dá posoudit oběma výrazy.
Vítat-slušnost přivítat, uctivě vítat,…
Že by to bylo to samé?

mojitek

uctivost je pouze jedna z mnoha soucasti slusnosti..

Protiva

Úctu si člověk musí zasloužit sám. Kdo na to nemá, vyžaduje slušnost od druhého. Úctu vyjadřuji ze sebe, šlušnost podle nějakých „pravidel“.

jandmil

Slušnost by měla být normou v mezilidských vztazích obecně. Lidem, kterých si mimořádně vážíme, můžeme navíc projevovat úctu.