Martinca

Jaký je prosím jazyk a styl Odyssei?

děkuji.

Nejlepší odpověď
annas

Jde o epos, rozsáhlá veřšovaná skladba, bohatá dějovost (více dějových linií), popisné pasáže i lyrické vložky, členění do zpěvů, kapitol, obsahuje tzv. prvky epické

Styl vyprávěcí – vypráví Homér – využívá metafory, přirovnání, přímou řeč, archaismy, přeházený slovosled, verš – časoměrný hexametr – do češtiny přeložený jako 6stopý daktyl, daktylotrochej.

Jazyk – iónština archaické doby, místy prostoupení příklady ve starším dialektu. Některé verše zřejmě vlivem ústního předávání se objevují jako výplně mezer, jako tzv. okřídlená slova.
LIteratura

Další odpovědi
MK44

Odysea je napsána v daktylském hexametru, zřejmě byla původně určena k recitaci, a ve starořeckém dialektu. Už v době Peisistratově v polovině 6. století př.n.l., kdy byla revidována pro vzdělávací účely, zřejmě její jazyk působil starobile. Mohla vzniknout někdy v 8. nebo 7. století př.n.l., ale doba jejího vzniku není jistá a ani osoba Homéra není doložena. Navazuje na Iliadu, jejíž děj může odrážet válečné střety, které, dle archeologických nálezů, mohly probíhat někdy kolem 1200 př.n.l.

anonym

DÚ???
To nejsi schopná/ý vyvinout aspoň trošku samosatnosti a najít si to na netu přímo???

Liliana Steh

Jazyk:estonština Styl:rock