janice

Jaký je princip zjišťování alkoholu v elektronickém detektoru?

Odpovědi
anonym

Jeden z nich – jednoduše pochopitelný, je test pomocí palivového článku – vydechnutý alkohol je tímto článkem ´spálen´ a je změřeno množství elektrické energie článkem vyrobené.

arygnoc

Meranie zaisťuje citlivé polovodičové čidlo – podľa množstva alkoholu v plynoch sa menia vlastnosti polovodiča – tie sú potom digitálne zobrazené pomocou počítačovej jednotky, ktorá tieto zmeny vyhodnotí.