postcd

Jaký je přibližně zhruba příkon W(watt) pokojové reprosoustavy?

zesilovač a 2 repráky asi 30×60cm, průměrná hlasitost
Je to spíše třeba 20W nebo spíše 60W..
Může se v budoucnu díky vývoji technologií tento příkon významěji snížit?

Nejlepší odpověď
Emefej

Na zesilovači najdeš příkon na štítku.

Další odpovědi
Hlada

Při průměrné hlasitosti jde o desetiny až jednotky wattů. Údaj na bednách v desítkách wattů je maximální příkon, který reproduktory snesou. Na měření existuje několik norem, z reklamních důvodů se často uvádí krátkodobý nebo impulzní příkon. Z hlediska účinnosti se u reproduktorů uvádí citlivost. Ta je důležitá u sestav pro hudebníky a veřejné produkce. U pokojových beden je poměrně nízká. Není to důležitý parametr, naopak, zákazníci preferují co možná nejvyšší údaj na štítku a malé rozměry, takže se nedá předpokládat, že by se vývoj ubíral tímto směrem.

lexx

Významněji asi ne…reprak klasické konstrukce je ztrátový velmi neefektivní měnič kde 90–95% dodané zesíkem energie (příkon) se ztrácí v teple.

mosoj

A jaký výkon myslíš? Sinus nebo zvukový ?
Doplňuji:
Není to tak jednoduché jak si myslíš.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-presne-vyjadruje-vykon-u-reproduktoru-rms-pmpo-kdyz-ne-uroven-hlasitosti

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaky-je-lepsi-sinusovy-vystup