bobánek

Jaký je přesný význam slova fotovoltaice?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Fotovolotaika je přeměna světla na elektrickou energii.
Význam slova pochází z Řečtiny a to dvou slov „foto“ – světlo a „volt“ – jednotka elektrického napětí.
Pojem fotovoltaika je v Česku stále jěště poměrně neznámý. Jedná se o získávání elektrické energie ze slunečního záření za pomocí fotovoltaických článků (základních prvků) skládaných do tzv. panelů/modulů, které můžete semtam vidět na některé střeše. Ale pozor, fotovoltaický panel slouží k výrobě elektřiny, zatímco sluneční kolektor pro ohřev vody!

Fotovoltaika patří samozřejmě do oblasti energetiky, konkrétněji mezi tzv. obnovitelné zdroje energie. Její možnosti využití jsou obrovské, avšak záměrně nejen velkými ropnými společnostmi zlehčované

Doplňuji:
http://www.etb-solar.cz/foto­voltaika.php

Další odpovědi
panenka

Fotovoltaika je obor zabývající se přeměnou slunečního záření na elektřinu. Jeho název je sestaven ze slov foto (světlo) a volt (jednotka elektrického napětí). K přeměně slouží fotovoltaické (solární) články propojené do fotovoltaických (solárních) panelů.

Zdroj: http://www.fo­tovoltaicke-elektrarny-online.cz/foto­voltaika/