Jaký je překlad tohoto slova?

Zdravím, neví někdo překlad " litter-dwelling species"? Jde mi hlavně o to "litter-dwelling", hledala jsem to celé dopoledne a nic :( předem mockrát děkuji :))
Doplňuji:
děkuji za snahu, ale myslím, že to nebude ono... litter také znamená vrh, nebo také smetí či odpadky... navíc se to týká členovců - přesněji pavouků

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Já si nejsem jistej jestli pro to vůbec existuje českej ekvivalent.

Ono nenín jen litter-dwelling, ale i ocean-dwelling, ground-dwelling, underground-dwelling, land-dwelling a další, tudíž bych z toho vyvodil, že třeba konkrétně to ocean-dwelling" znamená něco jako "v oceálu žijící" nebo "oceán obývající"

land-dwelling species pak "na souši žijící druh" nebo "souše obývající druh"

underground-dwelling mammals - pod zemí žíjící savci

a litter-dwelling, to prostě znamená že je to havěť která žije v hnoji, v odpadcích, v humusu, jako třeba žížaly...

Další odpovědi:

Zlatý

litter jednoznačně v tomto kontaxtu znamená odpadky - zde to bude ve významu "biologické druhy [živočichů] žijící v odpadcích"
Doplňuji:
*kontextu

Bronzový

litter - hrabanka
dwelling - obydlí
species - druh (biologický)
Takže je asi takové stádo slepic, které se pohybuje okolo nějakého vesnického stavení. Význam slov najdeš v běžném slovníku (např. na Seznamu)

Zlatý

Podle mně by to mohli být živočichové žijící v v půdě; zřejmě mezoedafon (žížaly; stonožky, chvostoskoci a další členovci,měkkýši i háďátka) - svojí činností přispívají k tvorbě humusu.

Diskuze k otázce

Zlatý

quentos

Lucijej: litter ani náhodou neznamená půda, nicméně jedním z významů tohoto slova je "chlévská mrva; hnůj" - tito živočichové by tedy teoreticky ještě mohli žít v hnoji.

Zlatý

Lucijej

To sice ne, ale někdy se tak označuje surovější forma hunusu

Zlatý

Lucijej

humusu, kdy ještě není rozložený

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2416
Zlatý Drap 1489
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.