janek66

Jaký je pravý význam slova „vahánek“? Má kamarádka to používá na hodně věcí najednou…

Nejlepší odpověď
annas

Nářeční slovo – vahánek ve valašském nářečí
= dlabané dřevěné korýtko z jednoho kusu.

Pro poznání přenseného významu je důležitý kontext.

Slovník

Další odpovědi
panenka

Vahánek- v Šarišsko-Slovenském slovníku jsem vám našla že Vahánek je dřevěná forma na pečení chleba

Zdroj: http://www.sto­fanak.sk/slov­nik/zobraz_po­pis.asp?id=8625

hanulka11

to může být někdo kdo dlouho váhá
nebo nějaký velký talíř v nářečí
možná to byl jak se dřív vydlabávaly ze dřeva mísy /takovou měla babička na Slovensku/a k ní byla dřevěná lžíce