atlas

Jaký je pravopis světových dnů?

Píší se s velkým, či malým písmenem? (Např. světový den vody apodobně.) A píše se s velkým písmenem to světový nebo až to zatím? Nebo je vše malým?

Nejlepší odpověď
annas

V poslední době je významných dnů hodně.

Dny se jmenují např. takto. Světový den vody, Den leváků, Světový den manželství, Den ochrany osobních údajů, Světový den gramotnosti atd.

Klikněte si v odkazu vlevo na Významné dny, nastavte si měsíc a uvidíte, kolik jich je.

http://svatky­.centrum.cz/svat­ky/vyznamne-dny/zari/

Další odpovědi
marci1

Napsala bych „Světový den vody“. Jen první písmeno velké. 🙂

Kepler

Příspěvek smazán administrátorem.