martin14

Jaký je povrch Saturnu?

Nejlepší odpověď
lexx

plynný (vodík, hélium, metan, amoniak) a hodně studený, 93 K (cca –180 st.C)

Další odpovědi
michael69

Nemá žádný pevný povrch.Je to v podstatě obrovská plynná koule,podobně jako Jupiter. Existují doměnky,že se jedná o pozůstatky(jak Jupiter tak Saturn), ze kterých měla vzniknout druhá hvězda k našemu Slunci,ale při vzniku sl. soustavy se to nějak „nepovedlo“.Drtivá většina hvězd „žije“ v párech,takže naše slunce je tak trochu vyjímkou,že je „singl“. Pro nás samozřejmně dobře,protože by planeta Země a život na ní nejspíš neexistoval.