Armanej60

Jaký je povrch krychle, jestliže její objem je 101 cm

Prosím naište sem celý zápis

Nejlepší odpověď
MacChill

její objem nemůže být 101 cm.
Centimetr není jednotkou objemu.

Další odpovědi
Alesh

V = a3 = 101 → a = 4,657 cm
S = 6 * a2 = 130,126 cm2

Michal Kole

Alesh to napsal dobře, ale moc matematicky já se to pokusím vysvětlit jak k tomu došel.

Objem krychle se vypočte když se strany umocní na třetí. Opak mocniny je odmocnina, tak se třetí odmocninou zpět dostane délka strany.

Povrch je obecně souček všech. U krychle to je součet 6 čtverců a obsah čtverce je strana krát strana, protože strany jsou stejné stačí zjednodušit výraz na stran na druhou. A pak to už jen vynásobit 6.

bolak

Je to 6*101^(2/3)

…čili jak říká Alesh

nesnažte se mu zamotat hlavu ;)