Zvědavý

Jaký je potenciál lidského mozku ??

Chci říct kolik % mozku průměrný (běžný) člověk využívá ? Víte lidé často říkají když je něčeho moc že se jim to všechno nevejde do mozku-tak kolik procent mozku běžný člověk požívá ? Kolik mu v něm zbývá místa ??

Nejlepší odpověď
Agneta

Uvádí se 10 %:D
Doplňuji:
Z čehož vyplývá, že je člověk stvořen (neznámým stvořitelem) pro jiné věci, než jen dobu kamennou…:DDD

Další odpovědi
annas

Podobná otázka v archivu.

Proč člověk využívá jen hodně malou část kapacity mozku ?
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-clovek-vyuziva-jen-hodne-malou-cast-kapacity-mozku

--
Objevily se další informace k tomuto tématu.

Viděla jsem na Prima ZOOM a vyhledala.
Opravdu využíváme jen 10 procent mozku?
http://zoom.i­prima.cz/clan­ky/opravdu-vyuzivame-jen-10-procent-mozku

„Je lidský mozek tak dokonalý, anebo naopak tak nedokonalý“

"V mnoha filmech, knihách i seriálech se objevuje mýtus o tom, že člověk využívá jen desetinu svého mozku – zbytek jeho kapacity je nevyužitý.

Autorem této víc než trvanlivé legendy byl s největší pravděpodobností americký psycholog William James, který nikdy mozek na vlastní oči ani neviděl. Roku 1890 napsal krátkou práci o využívání mozkové kapacity, kde tvrdil, že z ní „využíváme jen malou část“. A to stačilo, o zbytek se postarali už američtí novináři, kteří zkreslili citaci a doplnili ho o čísla…

Je to pravda, anebo ne? Neurologové vědí už dávno, že jde o naprostý nesmysl. Slovy známého harwardského neurologa Barryho Gordona: „využíváme prakticky všechny části mozku – a většina (mozku) je aktivní většinu času.“ O tom, že lidský mozek je využívaný téměř na 100 procent, existuje celá řada důkazů, sedm těch základních dal dohromady jiný americký neurolog Barry Beyerstein:

  1. Nehody: pokud bychom nevyužívali většinu mozku, pak by drtivá většina všech poškození hlavy neměla žádné důsledky. Ale praxe ukazuje, že sebemenší poškození jakékoliv části mozku má efekt téměř okamžitý.
  2. Mozkové scany ukázaly, že i když člověk nedělá vůbec nic, mozek je stále aktivní – a to většina jeho oblastí
  3. Mozek je extrémně energeticky náročný orgán. Na jeho výživu jde 20 procent celkové energie těla, přitom tvoří jen 2 procenta jeho hmotnosti. Pokud by nebyl využívaný, nedávalo by to evolučně vůbec smysl a neúprosné přírodní zákony by ho brzy nechaly zakrnět. Tedy pokud by vůbec vznikl… atd. "

Pokračování v odkazu

JájsemRaibek

No říká se, že je nevyužitý a nebo se prostě neví jak toho využít.
Budu jen hádat, nechce se mi to hledat, ale řekl bych, že je využit tak z 20% a tedy 80% zbývá.

marci1

Lidský mozek nemá údajně žádné nevyužité rezervy.
"I vy jste někdy pravděpodobně slyšeli, že člověk běžně využívá jen 10 % své mozkové kapacity. Tato rozšířená nepravda má zřejmě původ v tvrzení amerického psychologa Williama Jamese, jenž na začátku 20. století prohlásil, že „průměrný člověk jen zřídka dosáhne byť jen malé části svého skutečného potenciálu“. Je záhadou, kdo k tomuto obecnému prohlášení přilepil velmi konkrétní desetiprocentní vzorec a vztáhnul jej přímo na mozek, ale faktem je, že obdoba citátu byla připisována například Albertu Einsteinovi.

Mýtu se chopila řada podnikavců, kteří přišli s množstvím knih radících, jak využít zbývajících 90 % potenciálu. Jenže lidský mozek nemá žádné nevyužité rezervy a nikdo by rozhodně nemohl žít jen s jeho fungující desetinou. Díky moderním přístrojům víme, že náš mozek stále pracuje bez ohledu na to, co právě děláme. Některé části jsou aktivnější, ale s výjimkou například mozku poškozeného nehodou se nedá říct, že by kterákoliv z jeho oblastí byla naprosto nečinná. "
Podrobněji ve zdroji :
http://www.sto­plusjednicka.cz/5-nejvetsich-mytu-o-lidskem-mozku

anonym

Nevím kolik procent, ale u každého se to různí. Právník, kterému se v hlavě točí spousta informací, je i v pozdějším věku bystrý, ale třeba nějaký dělník, kterému hlavou neprojde takový objem dat, má v pozdějším věku horší problémy s pamětí.

Co se netrénuje, zakrní.

ivzez

Údaj o 20 nebo 10 % využití mi nepřijde reálný, ale nereálné
podle mne je i tvrzení, že lidský mozek žádné rezervy nemá.

Obdivuhodné je, jak/v kolika případech ztráty určité funkčnosti
dokáže mozek vytvořit nové spoje a řadu funkcí obnovit v téměř
nezměněné podobě (míním stavy po úrazech, po mrtvici, ale třeba
i u alkoholiků či narkomanů, kteří po dlouholetém abuzu začali abstinovat).
Domnívám se, že bez určitých rezerv by to nebylo možné.