Jaký je postup v případě že se nachází část nelegální stavby kterou chci používat na cizím pozemku

Koupil jsem bývalý kravín a u něj je septik ale třetina septiku se nachází na pozemku jiného vlastníka Rozhodl jsem se septik používat neboť předělávám kravín na dílnu a chci tam zřídit sociální zařízení Bohužel soused se rozhodl tu část co se nachází na jeho pozemku používat a to tak že tam nasypal štěrk čímž zasypal i jediný otvor do septiku ktrým se ten septik nechal vybírat Upozornil jsem jej na tuto skutečnost a že ten septik patří ke kravínu tudíž že je můj a že se jedná o cizí neodstranitelnou stavbu na jeho pozemku a on mi řekl že stavba je nelegální tudíž bude tu část co se nachází na jeho pozemku užívat jak on uzná za vhodné

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Doporučuji se se sousedem domluvit - např. zřídit věcné břemeno nebo tu část pozemku odkoupit. Pokud vztahy nejsou zcela jasné a máte na tom naléhavý právní zájem, podejte k soudu žalobu na určení (kdo je vlastně majitelem té části septiku). Více možností mne nenapadá.

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 669
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.