Jaký je postup při nedodržení mzdového výměru zaměstnavatelem

Mám sepsaný mzdový výměr,který je NEDÍLNOU SOUČÁSTÍ PRAC.SMLOUVY,kde je uvedena hrubá mzda+provize z prodeje.Zaměs­tnavatel mi vyplatil pouze hrubou mzdu,kam se obrátit(inspektorát práce..,soud, pokud se nemohu se zaměstnavatelem dohodnout.

Nejlepší odpověď
anonym

Obávám se, že provize podobně jako prémie, které jsou nad základní mzdu, patří mezi tzv. nenárokové složky mzdy. Tyto jsou závislé na splnění podmínek, což si zaměstnavatel většinou zdůvodní ve svůj prospěch.
Z toho vyplývá, že právní i soudní vymahatelnost je mizivá a neúměrná vynaložené energii a nákladům. Pozor, totéž je i u nároku na zrušení PP.

Další odpovědi
mosoj

Můžete dát okamžitou výpověď, což vás asi nespasí. Nebo se soudit což je ještě horší.
Nejsou to pěkné vyhlídky v tomto státě.

tom004

Možná,by nebylo od věci vědět,z jakého důvodu nebyli provize vyplaceny.