Jaký je postih za nedovolené veřejné shromáždění na veřejném prostranství?

Odpovědi
anonym

Budeme se bavit o ČR. Veřejné prostranství je místo veřejně přístupné – vyplývá to ze zákona o obcích. Na veřejném prostranství se můžete svobodně zdržovat a pohybovat, pokud nenarušujete jeho funkci. Například (není vhodné stát uprostřed křižovatky.) Pokud někdo tuto funkci narušuje, má právo policista, v místní posobnosti pověřená osoba místní samosprávy právo vyzvat „narušitele“ pořádku, aby stanoviště opustil. Pokud požadavku nevyhoví včas, je to na pokutu. Pokud nechce vyhovět vůbec, je drzý a sprostý, je to na trestní stíhání.

Nedovolené shromáždění je zavádějící pojem, protože existuje svoboda shromažďování. Na místě je spíše nepovolené shromáždění. Pokud není patrný-přítomný organizátor nepovoleného shromáždění, lze na něj těžko pohlížet jako na organizované a nelze je tedy postihovat jako nedovolené. shromažďování. Pokud je přítomen organizátor který o povolení žádal, ale nedostal, může dostat pokutu, pokud se snaží nějak shromáždění třeba řídit nebo moderovat.