Luni

Jaký je podle vás nejvýznamnější český výrobek ?

Nejlepší odpověď
suaeda

Ano „Jikra“ to vystihl nejznámější bude asi Semtex. Zajímavé v kolika filmech a v kolika zprávách se tahle značková trhavina objevila. Rovněž zajímavý i když vojenský výrobek jsou naše radary, ze kterých i Američané u svých Stealthech měli nahnáno Co se týče našeho piva tak zejména německy hovořící národy v Evropě uznávají nejvíce značku Budvar. Samozřejmě zde již zmiňovaná auta značky Škoda, ale což již dávno není náš vývoj, ale koncept převzatý od Němců. Vůbec naše strojírenství mělo v dřívějších dobách dost věhlas. Ale pod taktovkou Rusáků jsme nesměli vyrábět něco lepšího než oni a tak postupně vývoj stagnoval a přestali jsme být konkurenční. Mimo Škodovek, to byla Tatra, Čz, Jawa a další. Stejně ale potěší, když jsem před časem byl v Egyptě a místní policajt si vychvaloval naší Čízu jak mu slouží. Co se týče jiných potravin vyjma piva tak zde nevidím žádný významnější výrobek, který by byl v současnosti více vidět v zahraničních supermarketech.

Další odpovědi
annas

Samozřejmě záleží na tom, o kterou oblast vám jde.

Z osobní zkušenosti a informací, které jsem získala v rozhlase, TV, v tisku se ztotožňují s tím, že

k neznámějšímu výrobku, který před 10 lety dobyl Anglii, patří remoska. Používala jsem ji a dostala nabídku od výrobce na její výměnu v souvislsoti s obnovením výroby.

V jiné oblasti se proslavila nechvalně proslavená trhavina Semtex , jak uvádí i. Jikra.

V poslední době jsme získali prvenství v obnovené výrobě gramofonů,, které vyrábí firma v Litovli. K tomu patří i gramofonové des­ky.

Jinak byl přidala broušené sklo, český granát, z potravin pivo Pilsner Urquell, Budvar a tvarůžky. Najdou se i určitě další.

stejně tak i v oblasti srojírenství apod.

Jikra

Se omlouvám ale v dnešní pohnuté době mě tak napadá akorát SEMTEX.
Samozřejmě mimo Škody.

Hamon

Co znamená český? Vyvinutý a vyrobený v Česku ryze českou firmou? Vyvinutý a vyrobený v Česku českou firmou se zahraniční účastí? Vyvinutý a vyrobený v Česku zahraniční/nad­národní firmou? Vyvinutý v zahraničí a montovaný v Česku?

anonym

Tradiční, typický a i v současnosti oblíbený a žádaný?
Becherovka.

petra15

Vsude ve svete jsem videla reklamu „Budweiser“ = Budejovické pivo – v puvodní „Rakousko-Uherské“ verzi.

lota

Tvarůžky, niva… a pivo samozřejmě.

marci1

Pivo a becherovka.

Lamalam

SA vz.58.

Emefej

Pasivní radary, Semtex, kulomet Bren.

Emefej

Iota – ta niva je dobrý vtip. Ochutnala jsi někdy gorgonzolu?

arygnoc

prohibícia v parlamente.
otvorené priznanie, že parlament je tlupa ochlastov.

;)

Hamon

Citroen – francouzské auto, navržené ve španělsku, s německým motorem, montované z českých dílů maďarskými dělníky na Slovensku.

Lamalam

mowla – Němec Jonann Becher by měl radost.

petra15

🙂