Avatar uživatele
Luni

Jaký je podle vás nejvýznamnější český výrobek ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? Jikra, lota, petra15 před 3688 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
suaeda

Ano „Jikra“ to vystihl nejznámější bude asi Semtex. Zajímavé v kolika filmech a v kolika zprávách se tahle značková trhavina objevila. Rovněž zajímavý i když vojenský výrobek jsou naše radary, ze kterých i Američané u svých Stealthech měli nahnáno Co se týče našeho piva tak zejména německy hovořící národy v Evropě uznávají nejvíce značku Budvar. Samozřejmě zde již zmiňovaná auta značky Škoda, ale což již dávno není náš vývoj, ale koncept převzatý od Němců. Vůbec naše strojírenství mělo v dřívějších dobách dost věhlas. Ale pod taktovkou Rusáků jsme nesměli vyrábět něco lepšího než oni a tak postupně vývoj stagnoval a přestali jsme být konkurenční. Mimo Škodovek, to byla Tatra, Čz, Jawa a další. Stejně ale potěší, když jsem před časem byl v Egyptě a místní policajt si vychvaloval naší Čízu jak mu slouží. Co se týče jiných potravin vyjma piva tak zde nevidím žádný významnější výrobek, který by byl v současnosti více vidět v zahraničních supermarketech.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Samozřejmě záleží na tom, o kterou oblast vám jde.

Z osobní zkušenosti a informací, které jsem získala v rozhlase, TV, v tisku se ztotožňují s tím, že

k neznámějšímu výrobku, který před 10 lety dobyl Anglii, patří remoska. Používala jsem ji a dostala nabídku od výrobce na její výměnu v souvislsoti s obnovením výroby.

V jiné oblasti se proslavila nechvalně proslavená trhavina Semtex , jak uvádí i. Jikra.

V poslední době jsme získali prvenství v obnovené výrobě gramofonů,, které vyrábí firma v Litovli. K tomu patří i gramofonové des­ky.

Jinak byl přidala broušené sklo, český granát, z potravin pivo Pilsner Urquell, Budvar a tvarůžky. Najdou se i určitě další.

stejně tak i v oblasti srojírenství apod.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Jikra

Se omlouvám ale v dnešní pohnuté době mě tak napadá akorát SEMTEX.
Samozřejmě mimo Škody.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hamon

Co znamená český? Vyvinutý a vyrobený v Česku ryze českou firmou? Vyvinutý a vyrobený v Česku českou firmou se zahraniční účastí? Vyvinutý a vyrobený v Česku zahraniční/nad­národní firmou? Vyvinutý v zahraničí a montovaný v Česku?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Tradiční, typický a i v současnosti oblíbený a žádaný?
Becherovka.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
petra15

Vsude ve svete jsem videla reklamu „Budweiser“ = Budejovické pivo – v puvodní „Rakousko-Uherské“ verzi.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lota

Tvarůžky, niva… a pivo samozřejmě.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Pivo a becherovka.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lamalam

SA vz.58.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Pasivní radary, Semtex, kulomet Bren.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Emefej

Iota – ta niva je dobrý vtip. Ochutnala jsi někdy gorgonzolu?

před 3686 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
arygnoc

prohibícia v parlamente.
otvorené priznanie, že parlament je tlupa ochlastov.

;)

před 3688 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Hamon

Citroen – francouzské auto, navržené ve španělsku, s německým motorem, montované z českých dílů maďarskými dělníky na Slovensku.

před 3688 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Lamalam

mowla – Němec Jonann Becher by měl radost.

před 3688 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
petra15

🙂

před 3688 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek