Jaký je podle vás nejvýznamnější český výrobek ?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Ano "Jikra" to vystihl nejznámější bude asi Semtex. Zajímavé v kolika filmech a v kolika zprávách se tahle značková trhavina objevila. Rovněž zajímavý i když vojenský výrobek jsou naše radary, ze kterých i Američané u svých Stealthech měli nahnáno Co se týče našeho piva tak zejména německy hovořící národy v Evropě uznávají nejvíce značku Budvar. Samozřejmě zde již zmiňovaná auta značky Škoda, ale což již dávno není náš vývoj, ale koncept převzatý od Němců. Vůbec naše strojírenství mělo v dřívějších dobách dost věhlas. Ale pod taktovkou Rusáků jsme nesměli vyrábět něco lepšího než oni a tak postupně vývoj stagnoval a přestali jsme být konkurenční. Mimo Škodovek, to byla Tatra, Čz, Jawa a další. Stejně ale potěší, když jsem před časem byl v Egyptě a místní policajt si vychvaloval naší Čízu jak mu slouží. Co se týče jiných potravin vyjma piva tak zde nevidím žádný významnější výrobek, který by byl v současnosti více vidět v zahraničních supermarketech.

Další odpovědi:

Zlatý

Samozřejmě záleží na tom, o kterou oblast vám jde.

Z osobní zkušenosti a informací, které jsem získala v rozhlase, TV, v tisku se ztotožňují s tím, že

k neznámějšímu výrobku, který před 10 lety dobyl Anglii, patří remoska. Používala jsem ji a dostala nabídku od výrobce na její výměnu v souvislsoti s obnovením výroby.

V jiné oblasti se proslavila nechvalně proslavená trhavina Semtex , jak uvádí i. Jikra.

V poslední době jsme získali prvenství v obnovené výrobě gramofonů,, které vyrábí firma v Litovli. K tomu patří i gramofonové desky.

Jinak byl přidala broušené sklo, český granát, z potravin pivo Pilsner Urquell, Budvar a tvarůžky. Najdou se i určitě další.

stejně tak i v oblasti srojírenství apod.

Stříbrný

Se omlouvám ale v dnešní pohnuté době mě tak napadá akorát SEMTEX.
Samozřejmě mimo Škody.

Bronzový

Co znamená český? Vyvinutý a vyrobený v Česku ryze českou firmou? Vyvinutý a vyrobený v Česku českou firmou se zahraniční účastí? Vyvinutý a vyrobený v Česku zahraniční/nadnárodní firmou? Vyvinutý v zahraničí a montovaný v Česku?

Tradiční, typický a i v současnosti oblíbený a žádaný?
Becherovka.

Bronzový

Vsude ve svete jsem videla reklamu "Budweiser" = Budejovické pivo - v puvodní "Rakousko-Uherské" verzi.

Pokročilý

Tvarůžky, niva... a pivo samozřejmě.

Zlatý

Pivo a becherovka.

Zlatý

SA vz.58.

Stříbrný

Pasivní radary, Semtex, kulomet Bren.

Diskuze k otázce

Stříbrný

Emefej

Iota - ta niva je dobrý vtip. Ochutnala jsi někdy gorgonzolu?

Zlatý

arygnoc

prohibícia v parlamente.
otvorené priznanie, že parlament je tlupa ochlastov.

;)

Bronzový

Hamon

Citroen - francouzské auto, navržené ve španělsku, s německým motorem, montované z českých dílů maďarskými dělníky na Slovensku.

Zlatý

Lamalam

mowla - Němec Jonann Becher by měl radost.

Bronzový

petra15

:-)

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3362
Zlatý Drap 1799
Zlatý led 1454
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1113
Zlatý marci1 1080
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 653

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.