Milan2

Jaký je podle vás nejlepší systém pro založení eshopu?

Volím mezi zakoupením hotového eshopu, pronájmem případně použitím nějakého opensource eshopu. Poraďte prosím.

Odpovědi
baghira

Jjednu dobu jsem e-shop provozoval, a po delším rozhodování jsem zvolil open source Prestashop. Ale pro úplného počítačového laika bych doporučil jednodušší řešení – třeba nějaký online e-shop http://www.web­node.cz/inter­netovy-obchod/

JanRadovan

Pro základní použití je dobrý webnode.cz, ale je na něm spousta věcí, které nevyřešíte – správné nasazení Google Analytics pro e-commerce je největší problém. Podpora reaguje tak, že jde vidět, že o tom nic neví…

Jinak Prestashop je použitelný, nebo ZenCart – oba opensource.

Dále je spousta placených řešení – Simplia, NetDirect,… ale s nimi nemám zkušenosti.

Záleží, kolik položek budete v e-shopu mít a jaké potřebujete funkce – napojení na fakturační systém, export pro srovnávače zboží,…

ElisStark

Soudím, že jste začátečník, doporučila bych vám asi pronájem eshopu. Známé jsou ByznysWeb, Fumiko nebo Shoptet

BINARGON

Dobrý den, zkuste na chvíli zapomenout na to, JAK eshop pořídíte a místo toho zvažte, co od eshopu vlastně potřebujete. Odpověď už pak asi najdete snadno:)

  1. Pokrytí celého procesu prodeje

Máte pár produktů, které jste schopni naplnit do eshopu ručně? Nebo budete potřebovat propojení na dodavatele, automatické aktualizace cen a skladových zásob? Budete psát SMSky zákazníkům? Budete je psát ručně, nebo to zvládne eshop automaticky?

… sepište si VŠE, od komunikace s dodavatelem až po zabalení balíku. Co po eshopu potřebujete?

  1. Náklady na provoz

Kolik Vás vyjde dělání všech úkonů u konkrétního řešení eshopu? Tj. budete platit člověka za vyplňování složenek, nebo Váš eshop dokáže sám poslat čísla balíků do PPL? A budete své účetní platit za ruční přepisování faktur, nebo jí to do Pohody nalije eshop automaticky a za 2 minuty?

… vezměte seznam z bodu 1 a ke každé položce napište náklady v Kč

  1. Cena řešení eshopu

Taky máte volání zdarma? A kolik za něj platíte? :)

… řešení eshopu za 500 Kč Vám ušetří 2000 Kč měsíčně. Řešení za 1000 Kč Vám ušetří 15 000 Kč měsíčně. Které je tedy ve skutečnosti levnější? :)

PS: Samozřejmě netvrdím, že čím dražší, tím lepší. Cena musí být především rozumná a odpovídat přínosu. Ale to jsem vlastně napsal už výše. Pokud Vás náš přístup zaujal, rádi Vám nabídneme naše řešení eshopu.

Milan Hagan, http://www.bi­nargon.cz/eshop/

Zdroj: http://www.bi­nargon.cz/eshop/

Polu

Dobrý den,

z free eshopů mám vyzkoušený již zmíněný Prestashop a mohu ho doporučit všemi deseti. Uživatelsky atraktivní, administrace je přehledná, updaty jsou zdarma. Nicméně free řešení nejsou nastavená na míru. Pokud tedy nejste programátor, či nemáte jinou možnost, jak něco naprogramovat, nebudete mít tolik volnosti, kolik poskytují na míru udělané e-shopy. Profesionální e-shopy jsou sice dražší, ale zase na míru. Z těch profesionálních bych doporučila nejspíše český Oxyshop, ale moje zkušenost je omezená.

Luckam22

Pokud si laik, tak bych opensource nevolila. Spíše pronájem nějakého jednoduchého e-shopu 🙂 Zkus se podívat například na oXyShop. http://www.oxyshop­.cz/ready2go