Rokio

Který je podle vás nejdůležitější nerost?

Nejvíce cenný nerost na planetě

Nejlepší odpověď
Lamalam

Na co se ptáš? Na nejdůležitější nebo na nejdražší? V tom je zásadní rozdíl.

Další odpovědi
tforro

Myslím si že sůl. A potom asi železná ruda, ze které se vyrýbí kdeco.

zelí

Nejdůležitější a nejcennější jsou dvě věci, bylo by vhodné ujasnit si, na co se vlastně ptáš.
Obecně jsou pro lidstvo velmi důležité kovy. Nejpoužívanějíší jsou Fe, Al, Cu v tomto pořadí, takže nejdůležitější jsou asi rudy tyto kovy obsahující.

Kepler

Možná se někdo bude divit, ale mezi nerosty patří i voda… Odpověď je jasná.

BANAN93

asi uhlík – vše živé co známe je na bázi uhlíku :)