Lusi.xp

Jaký je plný název jediného pravého parmazánu?

Nejlepší odpověď
Lencis

Pravý italský parmezán se nazývá Parmigiano-Reggiano a je chráněnou značkou původu.

Název oblíbeného tvrdého sýru italského původu se vyskytuje ve dvou variantách – parmazán a parmezán. Obě tyto varianty jsou správné. Jeden z nejznámějších italských sýrů vůbec. Vyrábí se v 18 druzích a je rozlišován i podle stáří: čím starší, tím cennější. Stáří je označováno vecchio – starý, stravecchino – velmi starý a stravecchoine – prastarý.