Jsemtady

Jaký je opak slova SVOBODA?

Asi žiju tak dlouho v hm kapitalismu, že to ani nevím 🙂

Nejlepší odpověď
annas

útlak, útisk, poroba, až otroctví.

Další odpovědi
www

Nesvoboda je vše, co by člověk chtěl a proti zdravému rozumu nesmí. Slov na to je plno, vybírej z odpovědí přede mnou 😉

anonym

Slovní opak je prostý, nesvoboda.
Jinak ke všem, již jmenovaným lze doplnit i totalita, policejní státy a podobné režimy.
A poznámka o kapitalismu je ti moc nepovedla, protože je dvojsečná.
Dnes máš daleko víc svobody -pohybu, můžeš za hranice, podnikat, vstoupit do politiky, být makléřem na burze, vzít si homosexuála.
Jenže na druhé straně také osobní zodpovědnost za svůj život a to už každý neunese.

Bobmarley

Nesvoboda, ty kapitalisto

hanulka11

zajetí, vězení

mokador

JOKER z filmu Batman