Rokio

Jaký je opak černé? Není to nečerná?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Dle mého názoru by to opravdu mohla být nečerná, protože černá barva je podle wiki barva, kterou oko vnímá v případě, že z daného směru nepřichází žádné světlo. Sice dále píší, že černá je nejtmavší odstín bílé, ale to ještě neznamená, že je to opakem.
Přikláním se k tomu, že pokud je černá na straně jedné, ostatní barvy musí být jejím opakem a jelikož nelze jednotlivě vyjmenovávat veškeré barvy, zcela logicky by to měla být právě ta nečerná, tedy jaká koli jiná než černá.

Další odpovědi
Drap

Nečernou neznám. Osobně bych opak černé, viděl jako bílou.

Kepler

Bílá je barva, kterou oko vnímá v případě, že z daného směru přichází světlo všech barev. (Jejím nejtmavším odstínem je černá, která vzniká tím, že do oka nedopadá žádné světlo.) Jinými slovy bílá barva odráží všechny vlnové délky bílého světla stejně, černá je naopak všechny pohlcuje.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/B%C3%A­Dl%C3%A1