no107064

Jaký je oficiální název pro „jít na velkou“?

Jen tak mě napadlo, že když jde někdo vykonat velkou potřebu, tak jaký je oficiální název této činnosti.
jsou známy slova jako:

  • vulgární – jít se vys…
  • školní – paní čelko musím jít na malou/velkou
  • vykonat malou/velkou potřebu
  • položit kabel
  • na keramiku
  • hodit kakáně
  • hodit leteckou pumu
  • hodit granát do porcelánovýho boha

což jsou takový ty český slengový … ale cizinec kdyby se učil češtinu, tak jak tuto činost bude nazývat?

  • napadá mě jen slovo „kadět“, ale to zní hrozně

Nejlepší odpověď
briketka10

Nejlepší slova jsou " Už se mi chce ".
Nebo kadit.
Už mi to troubí v zatáčce :))
Nevím, jestli jsou odborná.

Další odpovědi
johana 56

Exkrece – vylučování odpadních látek z těla.

„Jít na velkou“ – vylučovat exkrementy (si myslím).

Z českých slangových znám mj. „sázet kakaové boby'“…

quentos

„Kadět“ neexistuje, existuje tak leda kadit, to je však hovorové. „Oficiálně“ se tomu říká kálení, jít se vykálet. Odborně se tato činnost nazývá defekace.

marci1

Defekace nebo kálení. My tomu říkáme dětským výrazem „kakat“. 🙂

Panthe

Myslím, že společensky nejpřijatelnější je „potřebuji si/musím si odskočit“, nebo „mám potřebu“. Lidské vyměšování je docela tabuizované, opravdu záleží na to komu máš potřebu to říkat a v jaké situaci.

Cenobita

ještě chybí: „už mi h**** líže košili“, bylo to myslím použito mimo jiné ve filmu: Austin Powers (Austin Powers: Špion, který mě vojel) a říkal to tam Tlustej Parchant, bylo to i v jiných filmech ale na další si nevzpomínám.

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=GkLbBiSjAQ0

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Austin_Power­s:_%C5%A0pion,_kter%C3%­BD_m%C4%9B_vo­jel

dubraro

Někde se považují za neslušné i náznaky typu „jít si odskočit“ a obchází se to obratem „jít si umýt ruce“.

da ny

Vyprazdňování stolice – defekace
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Defekace
Pokud si „odskočíte“, nemusíte upřesňovat, na jakou stranu :D

talka

Na stolici