Zvědavý

Jaký je obsah motoru současné Formule 1 ??

myslím tím jakou mají převodovku, kolik litrů na 100/km, počet koní, počet válců..

Nejlepší odpověď
Emefej

Vše najdeš v odkazu.

Zdroj: http://f1news­.autoroad.cz/dal­si/46294-revoluce-v-f1-co-prinesou-nova-pravidla-pro-rok-2014/

Další odpovědi
gepik

Co takhle otevřít Wiki ?? ---- „Motory V8 o objemu 2,4 litru budou v roce 2014 nahrazeny turbomotory V6 1,6 litru.[48] Jejich výkon bude omezen na 15 tis. otáček za minutu.[49] Požadovaná životnost byla zdvojnásobena z 2 000 kilometrů na 4 000 kilometrů­.[50]
Systém rekuperace kinetické energie, dříve označovaný jako KERS (z angličtiny, Kinetic Energy Recovery System), se stane součástí motoru,[49] jeho výkon se zvedne ze 60 KW na 120 KW a jezdec ho bude moci využít po dobu 33 sekund během každého kola namísto dřívějších 6,7 sekund.[48] K ERS-K přibude nový systém na rekuperaci tepelné energie od výfuků ERS-H (z angličtiny, Heat).[51]
V rámci změn ERS bude dovoleno použití elektroniky pro řízení zadních brzd.[49]
Průtok paliva bude omezen na 100 kg/h při otáčkách vyšších než 10 500 rpm. Při nižších otáčkách bude průtok paliva omezen v závislosti na otáčkách.[52] Současně nesmí spotřeba paliva překročit 100 kg za závod.[49]
Převodovky budou mít 8 převodů namísto dřívějších 7.[49]
Přední část vozu bude z bezpečnostních důvodů změněna, nos nesmí být více jak 185 mm nad zemí a přední křídla byla zkrácena ze 1 800 mm na 1 650 mm.[49]
Namísto dvou výfuků bude povolen jen jeden, který musí směřovat nahoru, aby se zabránilo používání výfukových plynů na aerodynamických částech vozu.[49]
Minimální hmotnost vozu bude zvýšena ze 642 kg 691 kg, původně plánovaných 690 kg[53][49] bylo navýšeno o 1 kg z důvodu změny váhy pneumatik.[54]
Sportovní pravidla“

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/For­mule_1_v_roce_2014