Jaký je nejvyšší počet odběrů krve odečitatelný z daní?

Mám více jak 20 bezplatných odběrů krve a plazmy v letošním roce,můžu si odečíst z daní všechny odběry,t.j.20 × 2­.000 Kč,nebo je nějaký omezený počet odběrů za rok?Údajně snad jen 10. Díky moc za odpověď.

Nejlepší odpověď
standa

Problematiku popisuje ustanovení § 15/1 zákona o daních z příjmu:

  1. v úhrnu lze odečíst nejvýše 10 % ze základu daně,
  2. jako dar na zdravotnické účely se hodnota jednoho odběru krve bezpříspěvkového dárce oceňuje částkou 2 000 Kč.

Takže pokud váš základ daně bude vyšší jak 400.000 Kč, tak si můžete odečíst všech 20 odběrů.

Btw. klaním se vám a gratuluji k této vaší nesmírně důležité aktivitě, kterou bedzplatné dárcovství krve bezesporu je!!!