Avatar uživatele
Registrovaný

Jaký je nejvyšší počet odběrů krve odečitatelný z daní?

Mám více jak 20 bezplatných odběrů krve a plazmy v letošním roce,můžu si odečíst z daní všechny odběry,t.j.20 x 2.000 Kč,nebo je nějaký omezený počet odběrů za rok?Údajně snad jen 10. Díky moc za odpověď.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Problematiku popisuje ustanovení § 15/1 zákona o daních z příjmu:
a) v úhrnu lze odečíst nejvýše 10 % ze základu daně,
b) jako dar na zdravotnické účely se hodnota jednoho odběru krve bezpříspěvkového dárce oceňuje částkou 2 000 Kč.

Takže pokud váš základ daně bude vyšší jak 400.000 Kč, tak si můžete odečíst všech 20 odběrů.

Btw. klaním se vám a gratuluji k této vaší nesmírně důležité aktivitě, kterou bedzplatné dárcovství krve bezesporu je!!!

 

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 690
Zlatý mosoj 417
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 212
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 157
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.