MichaMichael

Jaký je nejvhodnější elektromotor pro pohon kovové motokáry?

Motor by měl být ovladatelný plynem. Chtěl bych poradit jaký vybrat (výkon, synchronní/asyn­chronní, atd).

Nejlepší odpověď
Hlada

Když se takhle ptáš, tak tuším, že chceš spíš jezdit, než vymýšlet nějaká sofistikovaná řešení, takže nějaké synchronní nebo asynchronní motory bych vynechal. Dej tam stejnosměrný komutátorový, který má vysoký záběrový moment a teoreticky nekonečné otáčky.

Další odpovědi
ReHu

Elektomotor ovladatelný plynem????
Jak to myslíš?

mosoj

Taky napiš o jak velký motor se ti jedná !!!!
Kdo to má čuchat !

JájsemRaibek

Plynem má zřejmě na mysli klasický plynový buď pedál nebo rukojeť. V tomto případě by se však jednalo o rezistor popř. jinou elektronickou součástku, která by regulovala napětí, aby motor postupně zvyšoval otáčky.