SpiderRoy

Jaký je nejvhodnější automobil pro čerstvého řidiče? (max spotřeba 8l/100km)

Rád bych veděl Váš názor,možná mi to pomůže ve vyhledávání 🙂 předem děkuji za tipy.

Nejlepší odpověď
Drap

Jakýkoli nový.A k tomu pořádnou pojistku. Potom případné kolapsy a škody hradí někdo jiný.
Osobně jsem zastáncem škodovek.

Další odpovědi
Hykam

Nový, jak radí Drap, bych asi nedoporučoval, ale tak 3–4 roky starý, cena zhruba poloviční a auto je relativně ještě v dobrém technickém stavu.
Taky jsem zastáncem škodovek, pokud jste sám, bez rodiny, klidně bych šel do Fábie. Relativně bezpečné auto.

Alesh

A kdo je ten čerstvý řidič? Mladý kluk, holka nebo někdo starší, kdo si teprve udělal řidičák? Podle mě je jedno, že je to čerstvý řidič, kategorie aut pro začátečníky neexistuje. Spíš je potřeba si ujasnit, jak to auto bude využíváno a kolik je do něj ochota vrazit peněz. Když to tak naprůměruju, tak bych to viděl na něco jako stará Fabia, hatchback (líp se s tím parkuje a kombíka asi nevyužije), s benzínovým motorem, páč to bude jistě chtít trochu honit. 🙂 Klidně nějaké to HTP, spotřeba kolem 6,5 litrů.

honza19hk

Tatru 813 8×8 spotřeba tak 60L/100km

to byl vtip ,
ale viděl bych to tak na nějakou Škochtli,VW nebo podobné.Francouze nedoporučuji-se dost serou. záleží jak to auto budete využívat.obsah motoru do 1,6 pak už se to asi do 8 litrů nevejde a spíš benál než naftu..A po městě to žere vždycky více než třeba na dálnici.