Elssir

Jaký je nejtěžší jazykolam, který znáte?

Nejlepší odpověď
annas

Znám nejtěžší hlavolan na světě, už jsem ho několikrát vkládala. Je to věta v jazyce Khosa používaném v jižní Africe a zní takto:

qaqa laziqikaqika kwaze kwaqhawaka a ughoqhoqha," což znamená, že „Skunk spadl dolů a zlomil si hrtan.“

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/mate-ohebny-jazyk
Doplňuji:
Jako obvykle napsal Dr.Axl chybný odkaz – na odpověď vloženou před 458 dny. Dotyčný ji opsal ode mě, bez odkazu.

Moje otázka s jazykolamem vložená před 753 dny. Co k tomu dodat?

Kdy konečně dojede vlak spravedlnosti?

Další odpovědi
Poklička

Znám třeba :
Kolouch, kohout s mouchou mnohou, s hloupou chloubou houpou nohou, plavou dlouhoustrouhou ouzkou, chroupou oukrop s pouhou houskou.

Kmotře Petře, nepřepepřete mi toho vepře, jak mi, kmotře Petře, toho vepře přepepříte, tak si toho přepepřeného vepře sám sníte.

A pak jeden nejtěžší jazykolam na světě:
http://www.ja­zykolamy.estran­ky.cz/clanky/nej­tezsi-jazykolam-na-svete/

Nykki

Nebo také docela záludné je hexakosioihexe­kontahexafobi­e=fobie z čísla 666

vagra

Náš vzdělanec(?)kri­tik,hnidopich,pou­čovatel, ctitel a zanícený vyznavač kodexu a vrchní dohližitel nad spravedlností na těchto stránkách, se zase vyznamenal.
Odpovědi jiných nekompromisně kritizuje a přitom v dalším ze svých záchvatů rozhořčení, opět zapoměl odpovědět na položenou otázku. Jsem zvědavý, jestli ten svůj paskvil „odpovědi" sám smaže.
Zařazuje zcela úmyslně své diskuzní příspěvky mezi odpovědi. Vypadá to tak, že čeká na body, které zřejmě nutně potřebuje.:))
Proč by to jinak dělal, že?
Přitom sám takové postupy nekompromisně kritizuje a to tak, že jako divý…:))

anonym

Kdepak je tady odpověď, pokud hlásáš, jak jsi nestranný?
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/v-kolika-letech-muze-clovek-napsat-knizku-a-vydat-ji-a-jak-na-to-zavolat-do-nejakeho-nakladatelstvi

anonym

ad vagra, jak souvisí tento příspěvek s otázkou?

  1. Osobní vzkazy patří do vnitřní pošty.
  2. Vždy píši věcné repliky, neosočuji jako někteří.
  3. Otázka byla již zodpovězena v odkazu, opakovaná odpověď by byla totéž jako opakovaná otázka.
  4. Upozornění na závadnou otázku není diskuzní příspěvek, ale otevřená výzva pro ostatní recidivisty, viz citace:

Pokud uvidíte porušení pravidel, tak to nahlašte. Všichni jsme zavázáni dělat maximum proti zneužití Odpovědi.cz a s vaší pomocí se nám to podaří.
Odpovedi.cz nebo k jednotlivým uživatelům nepatří do žádné z hlavních kategorií a měly by být směrovány k adresátům jinou cestou (info@odpovedi.cz nebo emailové kontakty na uživatele). Takovéto příspěvky mohou být smazány bez dalšího upozornění.
Zároveň nejsou vítány urážky, agrese, osočování a obecně závadné příspěvky
Porušení Kodexu uživatele může vést až k okamžitému zablokování uživatelského přístupu bez předchozího upozornění.

vagra

Opět mystifikuješ a překrucuješ.

  1. Můj příspěvek do diskuze, nepovažuj za osobní vzkaz, ale za veřejnou kritiku, tvého neomaleného počínání.

Pokud bych ti chtěl něco osobně vzkázat, jako že nechci, tak bych tě snad oslovil.
Zrovna ty bys měl vědět, že to co tady píšeš, je osobní vzkaz, použil jsi jméno, a takový příspěvek, jak sám vyjímečně správně říkáš, patří do osobní pošty.
Tak kdo tady nedodržuje Kodex uživatele?

  1. Tvé věcné repliky, jak nazýváš své provokativní slovní výrony, mají zcela zřetelně za úkol, znevažování zcela legitimních odpovědí.

3)Nikdy, zdůrazňuji že nikdy, jsem nikoho neurážel, neznevažoval a neosočoval takovým způsobem, jak to tady zcela běžně děláš ty.
A po tom, co tady předvádíš, mám dojem, že tě ani urazit nelze. Tak o co ti jde?

4)Pokud máš dojem, že máš mazat, maž. Nakonec nebylo by to poprvé, ani naposled.

  1. Nevyhrožuj!

I to by mohlo být považováno, za porušení Kodexu uživatele. Ale to, při tvém vzdělání, přece víš. :)
Bát se lidí tvého typu, jsem se už dávno přestal.

Protože vidím, že apelovat u tebe na základy slušnosti je zbytečné, považuji další své reakce, za ztrátu času.

Howgh.

annas

Dr.Axl

Že po 3 dnech opisuješ (viz odkaz), by se možná dalo omluvit, že ale totéž dělá skalní uživatel s nejvíce body, je přinejmenším na pováženou.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/ aka-je-nejtezsi-veta-na-svete

annas

Přechodila jsem čísla – před 548 dny, ale nemění to na skutečnosti, že já vložila větu mnohem a mnohem dříve.

annas

Vloudil se překlep, spěchám.

anonym

An., preklepy jsou normalni , jen roboti je nedelaji.
A casto vidim i u naseho nikdy nechybujiciho kolegy take preklepy. Za ne ale nemuze on , vzdy k nim pripise, ze radil " sotek ". 🙂

  • iv-

anonym

Někdy píši oprava, jako všichni ostatní, nikdo není dokonalý – zní poslední věta z Někdo to rád horké s Marylin Monroe.
Jenže nikdo z ostatních není profesor, který by měl studenty učit správnou gramatiku.
Stejně jako by měla annas chápat význam věty a ne ji překrucovat – viz doplnění odpovědi.

anonym

Ja to vyhledavat nebudu , nejsem blazen , ale vy i casto pisete " sotek ". Proto si to pamatuji. Ze ani tu chybu nepriznate, ze jste ji udelal vy , ale za vas ji udelal ten sotek ! 🙂 Hlavne mi sem nehazejte tech vasich 140 odjkazu. Verim, ze ve 20 pripadech jste napsal : Oprava.
Pisete take : Jenže nikdo z ostatních není profesor, který by měl studenty učit správnou gramatiku…
a to si jako myslite, ze psychologove, kteri radi v manzelskych poradnach jak se nerozvest, nejsou sami rozvedeni ? A lekari , ze neudelaji nikdy chybu ? Dorucovatelka ze neda nikdy dopis d jine schranky ? Ze kuchar nespali jidlo ?
Davam primitivni priklady, protoze jsem sama primitivni. Ja si to ale umim priznat.
Vy jste pdle me flustrovany, nestastny slaboch. Vy si dovolujete jen na tu An. Ve vasich ocich je slaba a na silnejshio vy si nikdy netroufnete.
Ona uz je ale silna. Neodejde kvuli jednomu nestastnemu cloveku. Doporucila ji to totiz " psycholozka " – iv- 🙂 Uz vam nedela radost, uz se z vas nesklada, ale bavi.

  • iv-

annas

Iv, nedělám gramatické chyby (vím, jak se správně napíše hypostezka, mystyfikace, Jižní Čechy…), ale mechanické – překlepy. Nemají být, ale není chyba jako chyba.

Slecna 007

Tak zrovna ta mystyfikace je vážně špatně.

anonym

Jo vy delate jenom preklepy ? 🙂
No tak to je bomba ! Ja myslela, ze jste nasim profesorem karana i za chyby ! 🙂 To je jako kdyby ucitel cestiny nesmel rackovat ? Ani tedy prezident ? 🙂 A nas ucitel telocviku nam behem par let pribral a na 100 % uz neumel ani kotrmelec. 🙂
Hlavne, ze nas " Dr. " na svoji obhajobu pise , ze : Nikdo neni dokonaly ..
ale vy tedy mate byt jedina vyjimka a vy musite byt tedy dokonala. ! 🙂
Jestli jsem to tedy z toho jeho paskvilu , jak pise spravne vagra – pochopila dobre.
An., vzpamatujte se ! Budte alespon vy dokonala, kdyz on o sobe sam pise , ze neni. ! 🙂

  • iv-

annas

Iv, přece věčné hledání cizích chyb na jiných je jednou z největších chyb vlastních …

Jsem, jaká jsem …