štamgast

Jaký je nejstarší zámek v Česku?

Našel jsem, že nejstarší hrad je Přimda, nejmladší hrad je prý Freudenstein (sice nějací fanoušci postavili hrady i roku 2007 a 2001 ale to nepočítám); nejmladší zámek je podle toho, co jsem našel Hrádek u Nechanic (dokončen roku 1852). Ovšem nejstarší zámek jsem nenašel.

Nejlepší odpověď
Drap

Otázka je dosti nepřesná. Nelze takto odpovědět. Spousta zámků vznikla přestavbou starých hradů, tvrzí a jiných budov. Od kdy se tedy počítá věk zámku. Od vybudování zámku, nebo od položení základního kamene u původní stavby ?

Další odpovědi
annas

Nedá se se přesně odpovědět.

„Konečná fáze vývoje hradů, skončila mezi léty 1500–1550. Řada majitelů proto začala v renesančním slohu přestavovat stará nebo budovat nová sídla, pro která se ujalo pojmenování zámek (v 15. stol. paradoxně označující hrad s výrazně obrannou funkcí).
Definitivní konec vojenské hodnoty i těch nejkvalitnějších hradů znamenala třicetiletá válka. “

http://www.hrady-zriceniny.cz/o_hra­dech.htm

Projděte si odkaz, v němž je seznam hradů a zámků. Zjistíte víc.
http://www.nase-pamatky.cz/zam­ky/dle-nazvu/1/