Rokio

Který je nejstarší vynález?

Nejstarší věc, která posunula vědu kupředu

Nejlepší odpověď
Hans51

Opět máte velice nekonkrétní dotaz; posunout vědu kupředu mohlo i sebrání větve ze země.

Další odpovědi
isteron

Koleso, valec

quentos

Tak nejstarší vynález, nebo nejstarší věc, která posunula vědu kupředu? Nejstarší vynález by totiž byly kamenné nástroje už před 2,6 miliony let, ty vymyslel už Australopithecus.
Nejstarší věc, která posunula vědu kupředu, by mohlo být kolo (3500 př. Kr.) nebo už první tavení olova (6500 př. n. l.), to je věc názoru.

Zdroj: https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Timeline_of_his­toric_inventi­ons

Kepler

Já myslím, že umění rozdělat oheň.

anonym

Obyčejná páka!

zelí

Za počátek civilizace se považuje vznik písma, tak co třeba písmo.

anonym

Nejtarším byla asi mluva,pak to šlo fofrem.

led

pästný klin a pazúrik, univerzálne na lov, domáce práce, aj na boj

Emefej

Zásadním mometem bylo, když naši předci slezli ze stromů a postavili se na zadní. Pak už to šlo „relativně“ rychle.

led

Emefej, to nebol vynález!
To bol objav.