Shady

Jaký je nejrychleji se se pohybující stroj?

Odpovědi
anonym

V ´tuto chvíli´ zřejmě sonda Voyager 1 (cca 17,4 km/s) a Voyager 2 (cca 15,5 km/s), obě se vzdalují ze sluneční soustavy…
😉

MK44

Máte-li na mysli stroj lidmi uvedený do pohybu, takže mění svou polohu, pak by to mohla být nějaká sonda, urychlená gravitačním prakem některé obří platnety, která je na cestě ze sluneční soustavy (Pioneer, Viking).

Jestli to nestačí, spočítejte si, jakou rychlostí se pohybujeme my i se Sluncem kolem středu Galaxie, popřípadě celá Galaxie nebo jakou rychlostí se rozpíná vesmír 😉

Doplňuji:
Jo, pardon. Ne Viking, ale Voyager – jak píše Mowla.

a623682@drdr

mowla ma urcite pravdu.
Jen doplnim, ze pokud by se jednalo o stroje, ktere jsou na zemi (resp. v atmosfere), tak by se jednalo nejspis o supersonicke utocne rakety, ktere dosahuji rychlosti mach 5 az 10.
Raketa typu ICBM (intercontinental ballistic missile), podle zdroju co jsem nasel, dosahuje ovsem rychlosti az mach 23 ( http://answer­s.yahoo.com/qu­estion/index?qid=2009­0325131129AAx­vc3V ), coz teda nevim, protoze podle wiki je rychlost pri narazu cca mach 12 a pri letu cca mach 10.

Za zmiku by jiste staly i ruzne setrvacniky, ktere muzou dosahovat velmi vysokych uhlovych rychlosti (viz https://encryp­ted.google.com/#q=fas­test+spinning+flyw­heel ). Nicmene s nima je takovy problem, ze se krouti na miste a nepohybji se ve smyslu, ktery jsi mel nejspis na mysli.
Doplňuji:
Tak jeste podle jinyho zdroje to byla v roce 1974 sonda Helios urychlena gravitacnim prakem urychlena na 250'000 km/h (wow!).

http://www.ri­dingwithrobot­s.org/2011/09/wh­ats-the-fastest-machine-ever-built/

anonym

Nechci nic namítat ale VŠE a i rychlost je relativní a je nutné definovat oproti čemu je co jak rychlé. Ano oproti planetě zemi je nejrychlejší sonda Voyager 1.