monouseku1

Jaký je nejlepší levný notebook?

Ahoj,chci si pořídit levný notebook-tak do 8000 :) muj starej mi po 4 letech vyhořel a tak už vim že je to spotřební zboží…stačí mi obyčejnej ale na tu cenu dobrej notebook kterýho mi za 3–4 roky nebude tak líto :) Mohl by mi někdo nějaký doporučit? :) Podmínka je že nesmí mít Win 8! ale 7 :) osmičky se mi nezamlouvaj :)

Odpovědi
cochee

Notebook do 8000 a bez Windows 8 – to se budeš muset sakra otáčet, aby jsi VŮBEC nějaký našla, ne že si ještě budeš vybírat. V té ceně jsou všechny notebooky stejně dobré či špatné, je to totální low end s na 95% stejnými výkonnostními parametry.

McArthur

Windows 7 se dnes dává do firemních a tedy často dražších notebooků. Cenová relace nejde pod 10000 Kč s DPH.

Pokud máš odvahu, tak můžeš zkusit Linux. Ovládá se podobně jako Windows a na běžný provoz je naprosto dostačující. S Linuxem notebooky do 8000 Kč seženeš relativně dobře. Na značce v této cenové relaci v podstatě nezáleží, všechno je to vyrobené na jedné výrobní lince v Číně, kde na jejím konci sedí Bangladéšan nebo Vietnamec a lepí potřebné štítky podle objednávek. Jen se ale snaž dostat za své peníze maximum. V této ceně je naprostým maximem na hranici utopie mít procesor Intel Pentium, RAM 4 GB, HDD 500 GB, display 15,6" a grafiku od Intelu.
Doplňuji:
A dva příklady za všechny: http://www.al­za.cz/asus-x551ca-sx013d-d504092.htm nebo tento: http://www.al­za.cz/acer-aspire-e1-510-cerny-d519076.htm

Linux lze zdarma stáhnout na www.ubuntu.cz

Ex-pert

Tak určitě bych si nekupoval Acer Aspire E1–510, který doporučuje McArthur. ješně je tam napsano, že nepodporuje instalaci Windows 7.

Za mě bych doporučil dva notebooky v souvislosti, jak ho budeš využívat.

1. bude to spíše pevný počítač přenašet ho budeš jen občas
Doporučil bych Asus X75A-TY272 – Intel® Celeron® Processor 1000M (2M Cache, 1.50 GHz), 17.3" HD+ (1600×900), 4GB DDR3 1600, 500GB SATA, Intel HD Graphics, integrovaná numerická klávesnice

2. Budeš ho často přenášet
Doporučil bych Acer Extensa 2510-P0S0 – Intel® Pentium® 3556 Processor (2M Cache, 1.70 GHz, Displej:15.6" HD (1366×768), 4GB DDR3 1600, 500GB SATA, Intel HD Graphics, integrovaná numerická klávesnice, vydrží na cestách na baterii až 7 hodin

Osobně bych se přiklonil k Aceru.

Zdroj: http://www.ob­chody24.cz/ntb-acer-ex2510-15-6-3556-500gb-4g-dvd-lin