Pokročilý

Jaký je nejlepší lék na bolest v krku?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Nejlepší? Jednoznačná odpověď: cibulový zábal na krk. Už jsem tady ohledně tohoto totiž kdysi radil - jednu větší cibuli nakrájíme na kolečka, vyskládáme na čistý kapesník, připlácneme na krk a převážeme šálou; nechte to tak zhruba jeden den a jednu noc. Obyčejně to má takovou sílu, že bolest zmizí (cibule je výborné přírodní antibiotikum - díky ní jsem umělá antibiotika v životě nepotřeboval!!!) - a pokud ne (tedy pokud je angína obzvlášť silná), stačí druhý den krk umýt a proces zopakovat.
100% účinnost, 100% přírodní, co víc si přát. Pro zvýšení pravděpodobnosti úspěchu lze ještě vzít dvě větší cibule, nakrájet na kostičky, dát do misky, prosypat cukrem a přiklopit víkem: za několik hodin cibule pustí šťávu, kterou je dobré ob několik hodin pravidelně pít. Nic moc dobrého, ale opět účinnost zaručena.

Další odpovědi:

Stříbrný

Lektvar z bobulí černého bezu.

Stříbrný

septofort, normálně bych poradil trošku slivovice či se opít rumem, ale to teď asi nepůjde moc dobře ;)

Zlatý

slivovice s medem

Mám dobrou zkušenost s rozpuštěným Acylpyrinem v troše vody a vykloktat. Nebo bylinky- odvar z řepíku nebo šalvěje. Také pomáhá Tea tree olej - asi 5 kapek do 1 dcl vody a vykloktat.V lékárně jsou také léky ve spreji- poradí lékárník. Jakmile se ale objeví horečka nad 38 st C mandle jsou rudé nebo bíle potažené, je dobře navštívit lékaře. Neléčená angina může poškodit srdce nebo ledviny.

Z domácí lékárny toho moc nevím, ale koupit si můžeš např. Tantum Verde, Stop Angin, nebo kloktat šalvěj :)

Emví

horké mléko s čokoládou

Zlatý

kloktat vodu se solí

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zdraví

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1608
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1281
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 715
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.