Tomas15

Jaký je nejlepší lék na bolest v krku?

Nejlepší odpověď
quentos

Nejlepší? Jednoznačná odpověď: cibulový zábal na krk. Už jsem tady ohledně tohoto totiž kdysi radil – jednu větší cibuli nakrájíme na kolečka, vyskládáme na čistý kapesník, připlácneme na krk a převážeme šálou; nechte to tak zhruba jeden den a jednu noc. Obyčejně to má takovou sílu, že bolest zmizí (cibule je výborné přírodní antibiotikum – díky ní jsem umělá antibiotika v životě nepotřeboval!!!) – a pokud ne (tedy pokud je angína obzvlášť silná), stačí druhý den krk umýt a proces zopakovat.
100% účinnost, 100% přírodní, co víc si přát. Pro zvýšení pravděpodobnosti úspěchu lze ještě vzít dvě větší cibule, nakrájet na kostičky, dát do misky, prosypat cukrem a přiklopit víkem: za několik hodin cibule pustí šťávu, kterou je dobré ob několik hodin pravidelně pít. Nic moc dobrého, ale opět účinnost zaručena.

Další odpovědi
manon

Lektvar z bobulí černého bezu.

huxa

septofort, normálně bych poradil trošku slivovice či se opít rumem, ale to teď asi nepůjde moc dobře ;)

Alesh

slivovice s medem

lally

Mám dobrou zkušenost s rozpuštěným Acylpyrinem v troše vody a vykloktat. Nebo bylinky- odvar z řepíku nebo šalvěje. Také pomáhá Tea tree olej – asi 5 kapek do 1 dcl vody a vykloktat.V lékárně jsou také léky ve spreji- poradí lékárník. Jakmile se ale objeví horečka nad 38 st C mandle jsou rudé nebo bíle potažené, je dobře navštívit lékaře. Neléčená angina může poškodit srdce nebo ledviny.

anonym

Z domácí lékárny toho moc nevím, ale koupit si můžeš např. Tantum Verde, Stop Angin, nebo kloktat šalvěj :)

Emví

Warv_Mgl

horké mléko s čokoládou

hanulka11

kloktat vodu se solí