Wortygen

Jaký je nejlepší antivirus na notebook > windows 7 ?

Nejlepší odpověď
Bedy

Obecně nelze říct, který antivirus je nejlepší. Já osobně doporučuju velmi solidní Microsoft Security Essentials, protože je nenáročný a úsporný na výkon počítače, je zdarma a v češtině.
Ke stažení: http://window­s.microsoft.com/cs-CZ/windows/security-essentials-download

Nebo můžu doporučit AVIRA Free, ale tam chybí čeština, to může být pro někoho překážka.
Doplňuji:
Malware je slovo nadřazené slovům virus, červ, rootkit, spyware, apod.
Antispam má snad každý moderní pošťák (nepočítám Outlook express, ten nemá antispam a je docela zastaralý).
Windows mají od vydání Windows XP svůj firewall, který většina lidem stačí, navíc ve Windows Vista SP2 a Windows 7 je zdokolanelý, takže tambych ani o jiném firewalu neuvažoval.
Firewally, které jsou doinstalovatelné, jsou lepší pro zkušenější lidi, kteří poznají, zda-li je spojení aplikace legitimní či ne. A automatické režimy buď firewally nemají a nebo to kolikrát může dělat potíže.
Jednoduše stačí mít všechny příchozí porty zakázané a je to. A to právě udělá režim Podnik nebo Firma ve windowsáckém firewallu jehož nastavení najdete v Start-Ovládací panely-Windows Firewall (nebo Brána firewall systému Windows).

Další odpovědi
Michal Kole

Ono též záleží co pořebuješ.

Třeba v domácnosti není potřeba až na vyjímky vzdálená správa jako např. ve firmách, aby správce viděl které pracovní stanice jsou aktualizované a které ne.

Vybírejk podle toho, jak je často databáza aktulizovaná, jak často se aktualizuje i „engine“ (algoritmy hledání virů a a ne jen popisy virů v databázi), zda se hledá i antipsyware (sledovací sftware), antimalware – různé škodiče) zda má firewall (průnikz internetu), antispam (blokuje nežádoucí emaily).

Je to na popis na několik stránek

anonym

take bych se pridal k doporuceni Microsoft Security Essentials … je to jejich operacni system, tak at si ho taky zodpovedne chrani pred viry … vyhoda proti resenim jako je AVG, AVAST, NOD, AVIRA je v tom ze vas nekdo neustale nebude chtit obrat o penize … treba avast si sice nainstalujete zdarma ale pak vas skoro pravidelne s kazdou aktualizaci bude otravovat zda byste nahodou nechteli placenou verzi … proto radim Security Essentials.
Doplňuji:
nejlepsi antivir je dnes ale kvalitni internetovy prohlizec ktery vas vzdy upozorni na bezpecnostni ryziko nebo neduveryhodny obsah … proto radeji pouzivejte Mozilla Firefox nebo Google Chrome prohlizece …