Avatar uživatele
mosoj

Jaký je nejdražší lék a kolik stojí ?

Doplňuji:
Já jsem zase našel že nejdražším lékem je Glybera. Je to první lék genové terapie na světě, který byl povolen a drží také rekord nejdražší pilulky na světě. Léčba stojí 1,2 milionu dolarů ( cca 25 mil Kč) !! a pro nemocné začíná nový život neboť se úplně uzdravují ( léčí poruchy metabolismu tuku LPDL). Zajímá mně jestli takovéto léky mají vůbec smysl pro nás obyčejné lidi.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: mosoj

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, brillant, iwrana, briketka10, anonym, KdojeRaibek? před 4098 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
KdojeRaibek?

Na tuto otázku nelze odpovědět, jelikož pojem nejdražší se může brát v širší souvoslosti.
Např. takový acylpyrin, peněžně stojí kolem 10–20 korun, ale jak známo, dokáže v případě náhlé srdeční příhody pomoct.
Takže pokud tento acylpyrin podáš např. svému nejbližšímu a tím mu zachráníš život, tak zřejmě bude nejdražším lékem na světě.
A co takhle penicilin? Kolik ten už zachránil životů?

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

mosoji, hledala jsem a našla toto:

Vůbec nejdražší lék
Vratislav Schreiber
Publikováno: Vesmír 75, 176, 1996/3
Obor: Medicína
Rubrika: Aktuality
Už dnes máme problémy s léčbou dětí, které nerostou, protože mají nedostatek růstového hormonu. Cena roční léčby je čtvrt až půl milionu korun. Je to proto, že monopolně vyráběný růstový hormon je velmi drahý. Jsou ale ještě horší případy: roční léčba Gaucherovy choroby (nadměrného ukládání tuků v tkáních způsobeného genetickým nedostatkem jednoho enzymu) u dětí může stát přes půl milionu dolarů ročně, když se život zachraňuje biotechnologicky připraveným enzymem alglucerázou. Je to také jeden ze „sirotčích léků“ – léků monopolně vyráběných pro malý počet pacientů, a proto extrémně drahých. (New Engl. J. Med. 332, 1178, 1995) Vratislav Schreiber

Jestli je tento lék ale skutečně z objektivního hlediska nejdražší, nejsem schopna posoudit. K lékům mám veskreze negativní vztah. Štve mne, že nějaké musím brát už trvale.
Doplňuji:
Nejsem si jistá, zda jsme nenašli léky na stejnou nemoc (Gauchnerova choroba) -porucha ukládání tuků. Ale ať to tak je nebo ne, smysl takhle drahé léčby mi uniká. Nedokážu si představit, že by některá naše zdravotní pojišťovna něco tak drahého povolila. Pro obyčejné smrtelníky určitě ne.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Ar

Nejdražší lék, je štěstí. NEPRODEJNÉ.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
mosoj

Já jsem se ale na širší souvislosti neptal .
Otázka zněla jasně. Jaký je nejdražší lék (nikoliv nejúspěšnější) na světě a směřovala k tomu kdo na něj bude mít.

před 4097 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

KdojeRaibek?: podbízivější odpověď by nebyla? :))

před 4098 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

A to jsem ti chtěl svěřit nástěnku a ty mi smažeš otázku!

před 4098 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Tak mu to vrať a místo nastěnky mu svěř marfušku ☺.

před 4098 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek